WARSZTATY TANECZNE Z OKAZJI FERII ZIMOWYCH

image_pdfimage_print

W dniach 7-8 lutego 2014 r. w hali w Przytocznej odbywały się warsztaty taneczne z dwukrotnymi Mistrzami Świata par zawodowych Rock ’n’ Roll’a Akrobatycznego- Anną Miadzielec i Jackiem Tarczyło oraz ich trenerem- Bartłomiejem Kobylańskim

 

   W dniach 7-8 lutego 2014 r. w hali w Przytocznej odbywały się warsztaty taneczne z dwukrotnymi Mistrzami Świata par zawodowych Rock ’n’ Roll’a Akrobatycznego- Anną Miadzielec i Jackiem Tarczyło oraz ich trenerem- Bartłomiejem Kobylańskim. Podczas tych dni od wczesnych godzin rannych odbywały się zajęcia z Rock ’n’ Roll’a Akrobatycznego w których łącznie udział wzięło  ponad  60 tancerzy z Zielonej Góry oraz Przytocznej. Współpraca Zespołu „NOWINKA”  ze Sportowym Klubem Tanecznym  MEGA DANCE  rozpoczęła się  9 lat temu, gdzie przez szereg lat braliśmy wspólnie udział w wielu obozach, warsztatach oraz festiwalach i mistrzostwach.  

   Nasza formacja, która przygotowywana jest na Mistrzostwa Polski odbywała warsztaty z trenerem Bartłomiejem Kobylańskim z Zielonej Góry, który jest trenerem Mistrzów Świata par zawodowych Rock ’n’ Roll’a Akrobatycznego. Udział w przedsięwzięciu miał być przygotowaniem dla dziewcząt, które już w czerwcu będą walczyć o miano najlepszej Formacji Rock ‘n’ Roll’a Akrobatycznego w Polsce. Grupa z Przytocznej weźmie udział w Mistrzostwach po raz pierwszy i również po raz pierwszy w tej dyscyplinie tanecznej zaprezentuje się przed jury i zgromadzoną publicznością na widowni.

   Podczas naszych warsztatów akrobacje w powietrzu, energia i skoncentrowanie towarzyszyły wszystkim uczestnikom a to wszystko za sprawą mistrzowskiej pary Anny Miadzielec i Jacka Tarczyło, to jedyna polska para  w historii Rock n Roll’a akrobatycznego która dwukrotnie została najlepsza na świecie oraz zajęła pierwsze miejsce na Liście Rankingowej Światowej Federacji Rock n Roll’a  otrzymując „Kryształową Kulę”. To właśnie oni podczas prowadzonych zajęć zdradzali tajniki ich sukcesu i zachęcali wszystkich biorących udział w spotkaniach tancerzy do uprawiania różnych styli tanecznych oraz prawidłowej kondycji fizycznej.

   Dzięki wspaniałej współpracy instruktorki zespołu „Nowinka”  Manueli Mamys z jednym z najlepszych  trenerów  na Świecie – Bartłomiejem Kobylańskim Formacja „Nowinka” ze Skwierzyny  już pięciokrotnie zdobyła tytuł Mistrza Polski w Rock’n’Rollu Akrobatycznym oraz IV miejsce na Mistrzostwach Świata Formacji Rock’n’Rolla. Cieszymy się że nasze dzieci i młodzież z Gminy Przytoczna mogły zobaczyć i poczuć na własnej skórze jak wyglądają treningi i ćwiczenia z zawodowcami.

   Przypominamy, iż tegoroczne Mistrzostwa Polski Rock ’n’ Roll’a Akrobatycznego decyzją narodowej federacji PZRA odbędą się 7 czerwca w Przytocznej.

 

Przemysław Uss

Prezes Stowarzyszenia „NEW DANCE” w Przytocznej