WARSZTATY W GORĄCYCH RYTMACH LATINO

image_pdfimage_print

W dniach 12-13.06.2015r. w Przytocznej odbywały się warsztaty „Latin Dance”. Organizatorem przedsięwzięcia był Zespół Taneczny „Nowinka”  oraz Gminny Ośrodek Kultury w Przytocznej.

Warsztaty prowadził choreograf z Wrocławia, wielokrotny finalista Mistrzostw Polski, Europy i Świata w różnych stylach tańca – Grzegorz Płóciennik, z którym „Nowinka” współpracuje od 6 lat. Warsztaty były otwarte dla wszystkich chętnych osób. W zajęciach udział wzięli tancerze zespołu, ale również rodzice, byli tancerze, przyjaciele oraz chętne osoby – ogólnie ponad 160 osób.

Wspólna nauka kroków, wspaniała zabawa oraz dobry humor towarzyszyły wszystkim uczestnikom podczas całych warsztatów od rana do wieczora. Każdy uczestnik był bardzo zadowolony z przebiegu warsztatów. Dla najmłodszych uczestników była to okazja do nauki nowych kroków a przede wszystkim do wesołej zabawy. Ich trochę starsi rówieśnicy poznali tajniki tańców latynoamerykańskich a przede wszystkim ich techniki. Natomiast najstarsi uczestnicy warsztatów zgodnie stwierdzili, że odrobina ruchu w ich wykonaniu bardzo się przyda – pozytywnie wpłynie na ich stan samopoczucia .

Dostaliśmy dużo dobrej energii oraz wielką dawkę wspaniałej zabawy, która przekazał nam stale uśmiechnięty prowadzący warsztaty Grzegorz Płóciennik. W cale to nie dziwi- Taniec pokazuje nas, nasze dusze, uwalnia człowieka od ciężaru spraw. Gdy tańczymy zapominamy o swoich problemach z jakimi borykamy się na co dzień. W tańcu nie ma granic, możemy pokazać co czujemy, jaki mamy nastrój czy samopoczucie- podsumowała Manuela Mamys- Kierownik Artystyczny Zespołu „Nowinka”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów.