WARSZTATY WIELKANOCNE

image_pdfimage_print

Uczniowie ze SP w Wierzbnie, uczestniczyli w warsztatach wykonywania pisanek oraz kurczaczków wielkanocnych.

W trakcie rekolekcji wielkopostnych Szkoła Podstawowa w Wierzbnie zamieniła się  w Mini Pracownię Plastyczną. Zajęcia poprowadziła pani Agnieszka Urbaniak, która tworzenia przepięknych ozdób nauczyła się w trakcie projektu „ZAWSZE DO PRZODU. Promocja aktywnej integracji i pracy socjalnej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przytocznej”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem projektu było zapobieganie wykluczeniu społecznemu bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo mieszkańców gminy korzystających ze świadczeń pomocy społecznej.

  Pani Agnieszka  zapoznała dzieci z różnymi sposobami wykonywania pisanek. Uczniowie z dużym zainteresowaniem włączyli się w przygotowania ozdób wielkanocnych. Choć dla niektórych ta sztuka może stwarzać problemy, każdy z uczestników doskonale sobie poradził. Starsze klasy wykonywały pisanki z bibuły, cekinów oraz wstążeczek.

Zajęcia w Wierzbnie mogły się odbyć dzięki Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Wierzbnie p. Henrykowi Kosickiemu oraz p. Bogumile Kupczyk, z których zaproszenia skorzystała p. Agnieszka. Przy wykonywaniu ozdób pomogli  wychowawcy klas, których pomoc była tu niezbędna. Każdy z uczniów mógł zabrać wykonane prace do domu.

Rękodzieła, które wykonuje pani Agnieszka można oglądać na jej stronie na Facebook-u: https://www.facebook.com/ArtPasAga

 Foto.Piotr Jeske