WICEMARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO GOŚCIŁ W NASZEJ GMINIE

image_pdfimage_print

Maciej Szykuła – wicemarszałek województwa lubuskiego, gościł w naszej gminie. Temat spotkania mógł być tylko jeden: rozbudowa szkoły podstawowej w Przytocznej.

 

        O podjętych działaniach związanych z rozbudową jednostki oświatowej w naszej gminie pisaliśmy już wielokrotnie. W ostatnim czasie wójt gminy, osobiście w czasie festynu szkolnego, poinformował rodziców, uczniów i nauczycieli o fiaskach i sukcesach tej inwestycji. Rozbudowy szkoły jest nieunikniona i wszystko wskazuje na to, że prace powinny się rozpocząć po zakończeniu roku szkolnego w czerwcu 2014 roku. Władze gminy szukają wszelkich rozwiązań, aby na ten cel pozyskać dofinansowanie zewnętrzne. W tym celu zawitał do naszej gminy wicemarszałek województwa lubuskiego Maciej Szykuła. Dyrektor szkoły Brygida Konieczna, wnikliwie przedstawiła problemy lokalowe w jakich prowadzone są zajęcia edukacyjne. Marszałek jako były kurator oświaty, poparł nasze starania i zadeklarował swoje zaangażowanie w pomoc w pozyskaniu środków pomocowych.