WIECZÓR RECYTATORSKI W KLASIE IA

image_pdfimage_print

25 listopada 2014 roku o godzinie 17.00 uczniowie klasy Ia wraz z wychowawcą Hanną Kozłowską zorganizowali w swojej klasopracowni wieczór recytatorski. 

 

   Sztuka recytacji jest wartością samą w sobie, ale też istotnym elementem kształtowania pozytywnych uczuć w stosunku do ojczystego języka i budzenia zainteresowania kulturą. Poprawne wysławianie się odgrywa także dużą rolę w codziennym obcowaniu z innymi ludźmi. „Sposób mówienia- świadczy o człowieku”.

  25 listopada 2014 roku o godzinie 17.00 uczniowie klasy Ia wraz z wychowawcą Hanną Kozłowską zorganizowali w swojej klasopracowni wieczór recytatorski. Licznie zgromadzonych gości, przybyłych na naszą uroczystość powitał uczeń Eryk Judkowiak. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Dyrektor Brygida Konieczna oraz Pani Wicedyrektor Beata Podkowińska.

   Po uroczystym powitaniu  wszyscy uczniowie klasy Ia przedstawili krótką scenkę do wiersza J. Tuwima „Lokomotywa”.

   Następnie każde dziecko recytowało swój wiersz, a publiczność oklaskiwała ich gromkimi brawami. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Dzieci spisały się wspaniale i zostały nagrodzone słodką niespodzianką.


Hanna Kozłowska