WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

image_pdfimage_print

Dzięki hojności mieszkańców naszej Gminy konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zwiększy się o 14.001,58 zł oraz 29,98 € i 2$.

 

Niewiarygodne, a jednak …

   Nie sądziłam, że znów nam się uda. Bo ile razy można bić własny rekord. A jednak!
Dzięki hojności mieszkańców naszej Gminy konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zwiększy się o 14.001,58 zł oraz 29,98 € i 2$.

   Przytoczeńska Orkiestra zaczęła grać już w piątek podczas Halowego Turnieju Piłki Siatkowej.  (wyniki: I m. Bukowiec, II m. Kaława i Przyjaciele, III m. Międzyrzecz „White Power”). Od godziny 22-iej rozpoczęły się intensywne prace, by halę sportową przemienić w salę widowiskową na niedzielny koncert.

   W niedzielny poranek 55 wolontariuszy, przy wsparciu rodziców, strażaków, członków Sztabu oraz pod czujnym okiem policjantów, wyruszyło z puszkami, by kwestować we wszystkich miejscowościach naszej Gminy. Doceniając ich trud i zaangażowanie Stowarzyszenie LGR Obra – Warta przygotowało dla wszystkich wolontariuszy Rybutki  – przepyszne kanapki z „Rybasą z Tołpygi” (wymyśloną i opracowaną specjalnie na potrzeby tegorocznego Finału WOŚP wędliną, sporządzoną wyłącznie z ryb lokalnych, która na chwilę obecną jest niedostępna w sprzedaży).

   O 17.00 rozpoczął się trwający trzy godziny koncert – prawdziwy festiwal muzyki i tańca. Wzięło w nim udział blisko dwustu fantastycznych wykonawców: zespoły taneczne: T-Teens, Nowinka i Fantazja ze Skwierzyny, dzieci z Gminnego Przedszkola Kasztanowa Kraina, wokaliści ze szkół podstawowych Wierzbna i Przytocznej, mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej z Rokitna, akordeonista Mariusz Ambrożuk oraz żongler Karol Matuszewski. Imprezę zakończyliśmy efektownym światełkiem do nieba.

   Ogromne podziękowania składam Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, byśmy znów mogli zjednoczyć się z Największą Orkiestrą Świata, a szczególnie:

 • Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury p. Piotrowi Barskiemu i pracownikom za nieocenioną pomoc w organizacji koncertu,
 • Wójtowi Gminy p. Bartłomiejowi Kucharykowi za ufundowanie ŚWIATEŁKA DO NIEBA,
 • ofiarodawcom przedmiotów i wytworów własnej pracy do sprzedaży na rzecz Orkiestry,
 • zawodnikom, którzy w piątek brali udział w Halowym Turnieju Piłki Siatkowej,
 • panu Mariuszowi Szczęsnemu prezesowi spółki MIB-POL,
 • Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Rybacka Obra-Warta,
 • Wszystkim wykonawcom niedzielnego koncertu i ich opiekunom,
 • Strażakom OSP Przytoczna,
 • Policjantom z Komisariatu Policji w Skwierzynie,
 • Osobom prywatnym i instytucjom, które dokonały wpłat na rzecz Orkiestry,
 • Wolontariuszom i Wielkiej Orkiestry Świątecznej  Pomocy przy Gimnazjum,
 • Sztabowi Orkiestry, który tworzą: p. Mirosława Furmanek, p. Piotr Barski, p. Anna Powązka- Słońska, p. Agnieszka Środecka, p. Elżbieta Piątyszek p. Joanna Wrona, p. Iwona Henkel, p. A. Raciborska-Borowiec, p. Mirosław Romanowski, p. Konrad Golec za ogromny wysiłek włożony w powodzenie całej akcji.

 

   XXII Finał WOŚP to wielkie święto jednoczące ludzi dobrej woli. Jubileuszowe – dwudzieste granie w Przytocznej jeszcze bardziej wzmocniło moją wiarę w mieszkańców naszej Gminy. Za to wspólne świąteczne pomaganie dla najmłodszych i naszych seniorów jeszcze raz składam wszystkim ogromne podziękowanie.

                                                                                  Szef Sztabu

                                                                               Dorota Dymnicka