WIELKI SUKCES ZESPOŁU TANECZNEGO „NOWINKA”

image_pdfimage_print

W dniu 05.10.2013 Zespół Taneczny „NOWINKA” brał udział w Mistrzostwach i Pucharze Świata  odbywających się w Usti nad Labem w Czechach.

 

  W dniu 05.10.2013 Zespół Taneczny „NOWINKA” brał udział w Mistrzostwach i Pucharze Świata  odbywających się w Usti nad Labem w Czechach. Tancerze naszego Zespołu jako jedyni w województwie i nieliczni w Polsce reprezentowali nasz kraj podczas tej prestiżowej imprezy, w której łącznie wzięło udział ponad 3500 uczestników z całego świata.

Tancerze aby wziąć udział mistrzostwach musieli zacząć swoją podróż już o 2:30 aby dotrzeć na miejsce przed rozpoczęciem przedsięwzięcia. Na szczęście spokojna droga pozwoliła naszym uczestnikom na odpoczynek, po którym gotów byli stanąć w szranki z najlepszymi tancerzami naszego globu.

Zespół „NOWINKA” brał udział tylko w dwóch kategoriach odbywających się podczas zawodów. Były to Mistrzostwa Świata solo junior dziewcząt street dance show oraz Puchar Świata mini production, w której nasza młodzież brała udział po raz pierwszy w historii naszych przygód tanecznych.

Jako pierwsza na parkiecie około godziny 9:00 zaprezentowała się nasza solistka Aurelia Mierzejewska w solo street dance show „ORIENTAL”. Jak to bywa na tego typu imprezach konkurencja była ogromna. Po wyczerpujących prezentacjach tanecznych ostatecznie Aurelia zajęła 11 miejsce.

Następną  kategorią, w której braliśmy udział to mini production. Naszym podopiecznym towarzyszył ogromny stres ponieważ był to ich pierwszy w historii występ w tej dyscyplinie tanecznej, gdzie dodatkowo w przedstawianej choreografii znajdowały się bardzo trudne elementy akrobatyczne. Przed samym wyjściem na scenę wszystkim tancerzom towarzyszyło wielkie skupienie.

Indywidualne przemyślenia i profesjonalne podejście każdego z tancerzy przyniosło zamierzony efekt. Wszystkie elementy udało się wykonać na wysokim poziomie. Publiczność zgromadzona w hali, w której odbywało się widowisko taneczne gromkimi brawami oklaskiwała układ „DARK ANGELS” Zespołu „NOWINKA” zaprezentowany przed jury.

Przyszedł czas na ogłoszenie finałowych wyników. Niedowierzanie oraz łzy wzruszenia i szczęścia towarzyszyły naszym tancerzom kiedy prowadzący ogłosił, iż II miejsce wędruje do Polski, do Zespołu „NOWINKA”. Niemożliwe stało się rzeczywistością. Tym samym teoria znalazła swoje odzwierciedlenie w praktyce. Żmudne i wyczerpujące treningi opłaciły się.

II miejsce na Pucharze Świata oraz srebrne medale które zawisły na szyjach  tancerzy powędrowały do Formacji „Nowinka”.

Trenerka i instruktorka- Manuela Mamys zapytana po ogłoszeniu werdyktu przez jedną z tancerek- Czy jest Pani z nas dumna odpowiedziała: Tak. Jestem bardzo dumna. Ciężko na to pracowaliście i cieszę się, że są tego efekty.

Po raz kolejny „NOWINKA” udowodniła, że jest wspaniałą wizytówką artystyczną nie tylko naszego miasta i województwa ale jest również „kulturalnym towarem eksportowym” w Polsce.

Tancerki i tancerze składają serdeczne podziękowania dla wspaniałej instruktor i choreograf- Manueli Mamys, która stworzyła układ taneczny „DARK ANGELS” i przygotowała ich do udziału w mistrzostwach oraz kierowcom za spokojną podróż.

Koszt udziału w przedsięwzięciu dla 12 osób wyniósł ponad  5000 zł. Złożyły się na to licencje, opłaty startowe do międzynarodowej organizacja tańca- IDO, startowe oraz transport. Poniesione wydatki sfinansowane zostały ze środków publicznych oraz rodziców naszych tancerzy.

 

Film z prezentacji tanecznej podczas Pucharu Świata można obejrzeć pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=yc0pPfZeASc

źródło: Zespół taneczny NOWINKA