WIEŚCI GIMNAZJALNE

image_pdfimage_print

19 kwietnia br. gimnazjum odwiedzili przedstawiciele OSP w Przytocznej oraz przedstawiciele Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzeczu. Tego dnia uczniowie mogli również obejrzeć nietypowy spektakl teatralny. 

 

„DZIADEK DO ORZECHÓW”

19 kwietnia br. po raz kolejny nasi uczniowie mogli obejrzeć nietypowy spektakl teatralny. Najnowszą propozycją „Internetowego Teatru TVP dla szkół” było nowoczesne widowisko muzyczne pt.: „Dziadek do orzechów” Kieleckiego Teatru Tańca. Spektakl, oparty na klasycznym baletowym utworze (wystawionym po raz pierwszy 120 lat temu) Piotra Czajkowskiego. Widowisko wzbogacone o taniec współczesny, muzykę i ruch sceniczny.

Ważnym aspektem projektu jest wzbogacenie i urozmaicenie szkolnych zajęć, edukacja artystyczna.

CO DALEJ GIMNAZJALISTO?

   We współczesnym świecie wybór właściwej drogi życiowej nie jest łatwy. Uczniowie klas trzecich gimnazjum muszą wkrótce podjąć jedną z ważniejszych w swoim życiu decyzji- decyzję o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej. Młodzież zwiedziła już kilka szkół z naszego powiatu  i zapoznała się z ich ofertami edukacyjnymi.

   Doradca zawodowy p. Sylwia Petecka- Nowak stara się ułatwić swoim podopiecznym decyzję dotyczącą wyboru szkoły zgodnej z zainteresowaniami i umiejętnościami młodzieży. Z jej inicjatywy 19.04.13r. gościliśmy przedstawicieli Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzeczu.

  Trzecioklasiści obejrzeli prezentacje multimedialne. Mogli podziwiać samodzielnie wykonane projekty edukacyjne. Nasi uczniowie zostali obdarowani ulotkami informacyjnymi, dzięki którym łatwiej będzie im dotrzeć do szkoły, która wzbudziła ich zainteresowanie.

Mamy nadzieję, że wizyty pomogą w podjęciu trafnej decyzji!

WIZYTA STRAŻAKÓW W GIMNAZJUM

   19 kwietnia br. przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Przytocznej odwiedzili naszą szkołę. Na szczęście nie była to konieczność, a jedynie wizyta szkoleniowa. Wóz bojowy  na boisku szkolnym wzbudzili ogromne zainteresowanie wśród gimnazjalistów. Uczniowie w czasie spotkania ze strażakami( wśród nich absolwenci naszej szkoły)  mogli się zapoznać ze sprzętem oraz metodami używanymi w czasie gaszenia pożarów i ratowania ludzi z wypadków. Każdy mógł zobaczyć i dotknąć urządzenia, których strażacy używają w akcjach ratowniczych.

  Dziękujemy pracownikom Straży Pożarnej za poświęcony czas oraz podzielenie się z uczniami wiedzą i własnymi umiejętnościami.
 

.