Wieści sportowe z SP Przytoczna

image_pdfimage_print

Sukcesy sportowe uczniów Szkoły Podstawowej w Przytocznej

 

24.05.2012r. w Skwierzynie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Czwórboju LA .

W kategorii dziewcząt i chłopców I miejsce zajęli uczniowie z SP Przytoczna. Najlepszy wynik punktowy z wszystkich drużyn uzyskała Natalia Szwarc – 232 pkt. Zwycięski skład dziewcząt i chłopców: Natalia Żmijewska, Daria Jasińska, Paulina Kosikowska, Paulina Wilska, Anna Pietrzak, Natalia Szwarc, Bartosz Sławik, Dawid Jabłoński, Patryk Ryczek, Arkadiusz Jasiński, Jakub Krzystyniak i Patryk Matusik. Opiekunami uczniów są: p. Marek Korczyński i p. Paweł Dymel.

              26.05.2012r. w Zielonej Górze zakończył się Finał Wojewódzki „Tymbark CUP 2012 – Z podwórka na stadion”. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych turniejów rozgrywanych w naszym kraju pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej we współpracy z firmą TYMBARK, nazywany przez obserwatorów Mistrzostwami Polski U-10. Na starcie stanęło szesnaście najlepszych chłopięcych zespołów w województwie lubuskim . Szkoły zostały podzielone na 4 grupy, gdzie grano „każdy z każdym”. Grupę C rozstrzygnął na swoją korzyść team PSP Sława wyprzedzając MUKS 11 Zielona Góra, SP Przytoczną i Polonię Słubice. Skład SP Przytoczna: Dawid Wyrwa, Kacper Czerniak, Krystian Stanisławski, Maciej Dębicki, Kacper Fabiański, Cyprian Wąchalski, Jakub Jabłoński i Dawid Dziobko. Opiekunem grupy jest p.Marek Korczyński. Uczniowie dostali pamiątkowe medale, puchar, upominki od firmy Tymbark. Wspaniała atmosfera na długo pozostanie w pamięci uczniów.

           30.05.2012r. w Międzyrzeczu  odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w LA. Uczniowie naszej szkoły brali udział w różnych konkurencjach sportowych w LA: 60m, 300m, 600m, rzut piłeczką palantową, skok w dal, sztafeta 4x100m.

Miejsca uczniów SP Przytoczna:

Dziewczęta

Natalia Żmijewska – Im – skok w dal

Anna Pietrzak – Im – 600m

Paulina Kosikowska –  IIIm  –  600m

Natalia Szwarc – IIm – 300m

Patrycja Krutak, Natalia Szwarc, Daria Jasińska, Natalia Żmijewska – IIIm – 4x100m

Chłopcy

Bartosz Sławik – Im – 60m, IIm – skok w dal

Arkadiusz Jasiński – IIIm – 300m

Arkadiusz Jasiński, Jakub Krzystyniak, Bartosz Sławik, Patryk Matusik – IIIm – 4x100m

Opiekunami uczniów są: p.Paweł Dymel i p.Marek Korczyński.