WIOSENNE SPRZĄTANIE

image_pdfimage_print

Uczniowie klasy Ib i klas II naszego gimnazjum postanowili pozyskać pieniądze na sfinansowanie spływu kajakowego rzeką Obrą.

    W czerwcu br. uczniowie klasy Ib i klas II naszego gimnazjum planują wraz z wychowawcami dwudniowy spływ kajakowy rzeką Obrą. Jest to kosztowne przedsięwzięcie, dlatego uczestnicy postanowili pozyskać pieniądze w nietypowy sposób, łącząc przyjemne z pożytecznym. W porozumieniu z prezesem firmy MIB-POL Mariuszem Szczęsnym, który zdeklarował chęć dofinansowania uzgodniono, że w zamian uczniowie posprzątają dowolnie wybrany teren gminy. Wybrano północno-zachodni brzeg jeziora Przytoczno. W ciągu kilku godzin grupa 15 gimnazjalistów wraz z p. Konradem Golcem i p. Mirosławem Romanowskim zebrała około 1000 litrów śmieci.

   Akcję podsumowano przy ognisku pogadanką o znaczeniu segregacji śmieci oraz planowanych warsztatach wędkarskich dla dzieci i młodzieży. Pieczoną kiełbaskę ufundował członek zarządu Koła Wędkarskiego w Przytocznej p. Adam Zawistowski.

   Organizatorzy zapewniają, że nie była to co prawda pierwsza, ale i z pewnością nie ostatnia akcja sprzątania naszej urokliwej gminy.