WIWAT MAJ! TRZECI MAJ!

image_pdfimage_print

   26 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Przytocznej  przeżyli prawdziwą podróż w czasie. Zwiedzili osiemnastowieczną salę sejmową i spotkali się z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim.

 

   26 kwietnia nasi uczniowie przeżyli prawdziwą podróż w czasie. Zwiedzili osiemnastowieczną salę sejmową i spotkali się z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim. Mieli okazję poznać również tak wybitne postaci jak Hugo Kołłątaj, Stanisław Małachowski czy Ignacy Potocki. Wszystko zawdzięczali uczniom klas IVb, Vb i VIb, którzy zorganizowali akademię z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. 

       Chcąc uczcić to ważne święto, dzieci przygotowały inscenizację pierwszego rozbioru Polski oraz Sejmu Wielkiego. W czasie spektaklu uczniowie starali się przedstawić swoim kolegom i koleżankom okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja i zaprezentować najważniejsze postaci biorące udział w tym wydarzeniu. Aby przedstawienie było jak najbardziej wiarygodne uczniowie zadbali o piękne kostiumy, dekoracje i rekwizyty, które pomogły w pełni oddać atmosferę minionej epoki. 

źródło: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Przytocznej