WIZYTA UCZNIÓW SP W PRZYTULISKU DLA ZWIERZĄT

image_pdfimage_print

Deszcz, chłód i przenikliwy wiatr to z pewnością niezbyt przyjemne warunki do podróżowania. Jednak dla dzielnych przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego ze Szkoły Podstawowej w Przytocznej szpetna aura nie stanowiła najmniejszego problemu gdy w grę wchodziła troska o losy porzuconych psów i kotów. Sześcioro uczniów naszej szkoły odwiedziło Przytulisko dla Zwierząt w Skwierzynie. Ale po kolei…
Jedną z propozycji Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Filipa Kudlińskiego na podjęcie nowych inicjatyw w szkole była organizacja zbiórki żywności dla porzuconych zwierząt. Aby te szlachetne plany wprowadzić w życie i rzeczywiście włączyć się w pomoc dla potrzebujących psów i kotów, przedstawiciele każdej z klas starszych wybrali się do Skwierzyny aby odwiedzić podopiecznych przytuliska i zebrać informacje niezbędne dla przeprowadzenia akcji wśród kolegów i koleżanek.
Pani prezes Skwierzyńskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami „Zwierzaki Niczyje” Agnieszka Czaczkowska udzieliła uczniom szczegółowych informacji na temat pracy na rzecz zwierząt, powstania przytuliska, potrzeb podopiecznych, a także opowiedziała pokrótce historie niektórych przebywających tam obecnie zwierząt. W towarzystwie pani Agaty pani prezes oprowadziła dzieci po terenie przytuliska i pozwoliła im „zapoznać się”
z uroczymi psiakami i kociakami. Wszystkie zwierzęta wzbudziły zachwyt wśród odwiedzających, jednak zdecydowanymi faworytami od razu stali się czarny kot – Łysek, oraz łaciaty psiak imieniem Bąbel.
Wszyscy pupile przyjęli uczniów z radością, życzliwością i ciekawością. Zarówno psy jak i koty chętnie dawały się głaskać przybyłym gościom. Nie szczędziły także gestów sympatii w postaci lizania po rękach, pieszczotliwego podgryzania czy, w przypadku większych zwierząt, wskakiwania na ogrodzenie by powitać zwiedzających.
Po tym jak przedstawiciele Samorządu odwiedzili milusińskich, pani Agnieszka udzieliła im wywiadu. Uczniowie dowiedzieli się m.in., że przytulisko dla zwierząt w Skwierzynie istnieje od 2011 roku i zostało złożone przez Skwierzyńskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami „Zwierzaki Niczyje”, poznali zasady działania wolontariatu i dokładnie zapisali czego najbardziej potrzebują zwierzęta.
W związku z tym Samorząd Uczniowski rozpoczyna zbiórkę rzeczy najbardziej niezbędnych podopiecznym STOZ „Zwierzaki Niczyje”. Są to:
– karma dla psów i kotów
– ręczniki, koce, kołdry, poduszki (z wyjątkiem wyrobów z pierza)
– żwirek do kuwet
– obroże, smycze
– gryzaki i zabawki dla szczeniąt
Każdy może pomóc. Uczniowie naszej szkoły nie raz pokazali, że mają wielkie serca. Wierzymy, że nie zabraknie w nich dobroci dla porzuconych zwierząt!

Opiekun SU
Natalia Baran