WYCIECZKA EDUKACYJNA DO PŁAWINA

image_pdfimage_print

26 marca 2013 r. gimnazjaliści wraz z uczniami szkoły podstawowej uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Pławina, gdzie mieli okazję podziwiania największej w Europie ekologicznej hodowli danieli i jeleni.

         

26 marca 2013 roku gimnazjaliści wraz z uczniami szkoły podstawowej uczestniczyli w wycieczce  edukacyjnej do Pławina. Organizatorem było zaprzyjaźnione od wielu lat z naszą szkołą Koło Łowieckie ŻURAW w Przytocznej.   Mięliśmy przyjemność  zobaczyć największą w Europie Ekologiczną Hodowlę Danieli i Jeleni pana Leszka Glezera.  Właściciel oprowadził nas po gospodarstwie, opowiedział o specyfice hodowli zwierzyny płowej. Następnie udaliśmy się do Gorzowa Wlkp., gdzie zobaczyliśmy  pomnik Włodzimierza Korsaka, który był znanym w naszym rejonie łowczym krajowym, pisarzem i działaczem społecznym.

     Należy wspomnieć, że w ubiegłym roku szkolnym dziewięciu naszych gimnazjalistów zdobyło tytuł finalisty Konkursu Przyrodniczo-Łowieckiego im. Włodzimierza Korsaka.

Dziękujemy  prezesowi Koła panu Edwardowi Żukowi i członkowi zarządu Kazimierzowi Burkowi za zorganizowanie bardzo ciekawych zajęć.