WYPRAWA DO GORZOWA

image_pdfimage_print

28 kwietnia 2015 roku dzieci z klas I-III pojechały do Gorzowa. 

 

     To nie był zwyczajny szkolny dzień – 28 kwietnia 2015 roku dzieci z klas I-III pojechały do Gorzowa. Wycieczka zorganizowana została w celach edukacyjnych – dzięki niej uczniowie Szkoły im. Marii Konopnickiej w Wierzbnie mieli możliwość zaznajomienia się z historią miasta, ale także skarbami polskiego dziedzictwa kulturalnego.

   Wszystko rozpoczęło się w Gorzowskiej Filharmonii. Koncert edukacyjny dotyczący Piotra Czajkowskiego pt. „Uwaga – geniusz” umożliwił dzieciom poznanie twórczości, inspiracji i biografii wybitnego kompozytora. Poprzez wysłuchanie fragmentów kilku dzieł – między innymi „Dziadka do orzechów” – dzieci uświadomiły sobie jak ważny dla kultury jest Piotr Czajkowski. Co ważne, wszystkiemu towarzyszyła odpowiednia oprawa wizualna – kolorowy balet wprawił uczniów w zachwyt.

   Po muzycznej części nadszedł czas na odwiedzenie muzeum przy ulicy Warszawskiej. Była to świetna okazja do poznania zasad obowiązujących w takich miejscach. Dla kogo i w jakim celu tworzy się muzea? – na to pytanie dzieci próbowały znaleźć odpowiedź oglądając piękne meble, witraże, obrazy i bawiąc się w muzealników. Zwieńczeniem wyprawy były odwiedziny Spichlerza – świetnego miejsca na kulturalnej mapie Gorzowa. Można tam poznać historię miasta, a także obejrzeć jeszcze wielkanocną wystawę pisanek i kraszanek.


 

Jolanta Hała