WZOROWI UCZNIOWIE

image_pdfimage_print

Tradycją w naszej gminie stało się już spotkanie wójta z najlepszymi uczniami. W tym roku inauguracja wyróżnienia uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce lub odnieśli sukcesy w sporcie czy konkursach promujących naszą gminę, odbyła się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Przytocznej.

   

   Tradycją w naszej gminie stało się już spotkanie wójta z najlepszymi uczniami. W tym roku inauguracja wyróżnienia uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce lub odnieśli sukcesy w sporcie czy konkursach promujących naszą gminę, odbyła się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Przytocznej. W uznaniu za zaangażowanie uczniowie otrzymali drobne upominki, a rodzice listy gratulacyjne.

Lista wyróżnionych uczniów

SZKOŁA PODSTAWOWA W WIERZBNIE:

Klasa IV

1) Karolina Dobkiewicz średnia 5,09

– udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim

– III m w Biegu Hoppera w kategorii dziewcząt

– I Miejsce w Turnieju Szkół Buckow- Łagów-Wierzbno

2) Kacper Woźniak średnia 5,0

– II miejsce w Biegu Hoppera w kategorii chłopców

– I miejsce w Turnieju Szkół Buckow- Łagów-Wierzbno

– I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w sztafecie drużynowej

– III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w indywidualnych biegach na300 m.

Klasa V

3) Marysia Skierś średnia 5,27

– Laureatka Piosenki Religijnej

– Laureatka Gminnego  Festiwalu Piosenki

Klasa VI

4) Wiktoria Ciesiółka średnia 5,81

– I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii w Powiatowym Konkursie Ortograficznym

– I miejsce w Gminnym Konkursie „Młodzież Zapobiega Pożarom”

– III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt

5) Daniel Pruchniewski średnia 5,36

– III miejsce w Finale XV Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie, (Im. na etapie powiatowym)

– Laureat Gminnego Konkursu Ortograficznego

6) Oliwia Urbańska średnia 5,27

– Laureatka Gminnego  Konkursu Recytatorskiego

–  Laureatka  Gminnego Konkursu Piosenki

7) Jakub Bykowski średnia 5,18

– II miejsce w Gminnym Konkursie „Młodzież Zapobiega Pożarom”

8) Daria Hercyg średnia 5,09

– dwa lata pełniła funkcję przewodniczącej SU

– Laureatka Gminnego  Konkursu Recytatorskiego

– Laureatka Gminnego Konkursu Ortograficznego

– II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w sztafecie 4x100m

– III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt

9) Edyta Urbaniak

– Mistrzyni Powiatu w skoku w dal

– II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w sztafecie 4x100m

– III miejsce w Mistrzostwach Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt


SZKOŁA PODSTAWOWA W PRZYTOCZNEJ

1) Wojciech Śmigiel – średnia 5,45 zachowanie – wzorowe. Uczeń aktywnie uczestniczył w życiu szkoły. Działa w ZHP, ERM i jest ministrantem. Uczęszczał na zajęcia SKS, koła z języka angielskiego i matematyki. Brał udział i odnosił sukcesy w konkursach przedmiotowych: z matematyki w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR, w Konkursie ALBU z języka angielskiego i zajął XI miejsce w Polsce, w Szkolnym Konkursie WIEM Wszystko dla klas IV-VI otrzymał II miejsce. Może poszczycić się osiągnięciami w sporcie:

 • Im w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych,
 • IXm w Wojewódzkich  Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Wojtek jest uczniem kulturalnym i symaptycznym. Lubianym przez rówieśników. Zawsze staje w obronie słabszych i chętnie służy pomocą. Jest niezwykle kreatywny i przedsiębiorczy.

2) Filip Kudliński – średnia ocen 5,36  zachowanie – wzorowe Pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego Samorządu Szkolnego. Aktywnie uczestniczył w życiu szkoły. Działa w ZHP, ERM, jest również ministrantem. Uczęszczał na zajęcia SKS, koła z języka angielskiego i matematyki. Brał udział w konkursach przedmiotowych: z matematyki w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR, w Szkolnym Konkursie WIEM Wszystko dla klas IV-VI oraz w konkursach plastycznych. Jest chłopcem bardzo lubianym przez rówieśników. Cechuje go wyjątkowa kultura osobista. Chętnie pomaga słabszym i zawsze służy pomocą. Jest fanem piłki nożnej.

3) Jakub Cebula – średnia ocen 5,18 zachowanie – bardzo dobre. Interesuje się sportem, a głównie piłką nożną. Wykazuje uzdolnienia językowe. Brał udział w Szkolnym Konkursie WIEM WSZTSTKO dla klas IV+VI. Bardzo lubianym przez uczniów. Jest chłopcem niezwykle kreatywnym i dynamicznym. Uczęszczał na zajęcia SKS i koła z języka angielskiego.        

4) Oktawia Raczyńska – średnia ocen 5,18 zachowanie wzorowe. Wykazuje uzdolnienia muzyczne, recytatorskie i plastyczne. Aktywnie uczestniczyła w życiu szkoły. Jest miła i pogodna, bardzo lubiana przez rówieśników i nauczycieli. Należy do ZHP i ERM. Uczęszczała na zajęcia koła z języka angielskiego. Pasjonuje ją muzyka i taniec. Należy do zespołu tanecznego NOWINKA. Wzięła udział w Konkursie ALBUS z języka angielskiego, w Szkolnym Konkursie WIEM WSZYSTKO dla klas IV-VI oraz Konkursie Plastycznym KOLOR WOLNOŚCI. Może poszczycić się wyróżnieniem w Powiatowym Konkursie Recytatorskim.  

5) Julia Kogut – średnia ocen 4,81  zachowanie – wzorowe. Uczennica bardzo miła i sympatyczna.  Aktywnie uczestniczyła w życiu klasy i szkoły. Brała udział w konkursach.

– IIIm w Powiatowym Konkursie Literackim na wiersz „Moje ukochane miejsce”.             

6) Wiktoria Trafna – średnia ocen 5,20 zachowanie – wzorowe. Uczennica bardzo miła i sympatyczna. Udzielająca się aktywnie w życie klasy i szkoły. Lubiana przez koleżanki i kolegów.  

7) Zuzanna Oszmian – średnia ocen 5,09  zachowanie – wzorowe. Uczennica bardzo miła i sympatyczna. Lubiana przez swoich rówieśników. Udzielająca się w życiu klasy i szkoły.    

8) Karolina Kucharyk – średnia ocen 5,00 zachowanie – wzorowe. Uczennica bardzo miła i sympatyczna. Lubiana przez swoich rówieśników. Udzielająca się w życiu klasy i szkoły.

9) Natalia Milczyńska – średnia 5,0 uczennica wzorowa, pracowita, chętnie podejmuje wyzwania i nie zraża się porażkami. Najlepsza uczennica w konkursie ortograficznym z całej szkoły. Chętnie uczestniczy w życiu szkoły. Angażuje się w wiele inicjatyw, np.: Mikołajki Gminne, Festiwal Piosenki Dziecięcej. Uczęszcza na zajęcia studia piosenki dziecięcej przy Gminnym Domu Kultury.    

10) Anita Kosikowska    

 • IIm – Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej
 • Im – Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe
 • Im – Powiatowy Czwórbój LA
 • Im – Szczypiorniak na Orlikach
 • IIm – Powiatowe Piątki piłkarskie dziewcząt
 • IIm – Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w LA – bieg na 300m
 • Finalistka Lubuskiej Olimpiady Młodzieży 

11) Dawid Dziobko

 • Im – Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe
 • IIm – Powiatowy Czwórbój LA
 • IIIm – Powiatowe Piątki Piłkarskie
 • IIm – Turniej Piłki ręcznej – Szczypiorniak na Orliku
 • IIm – Powiatowy Turniej Piłki nożnej z „Podwórka na Stadion” o Puchar Tymbarku                   

12) Kacper Fabiański to wzorowy, pilny, sumienny i aktywny uczeń, który chętnie angażuje się w życie klasy i szkoły. W tym roku na jego świadectwie pojawiły się wyłącznie oceny bardzo dobre i celujące, co pozwoliło mu uzyskać najwyższą średnią ocen w klasie: 5,36.

Swoje obowiązki szkolne Kacper wypełnia doskonale. Oprócz znakomitych wyników w nauce, Kacper może poszczycić się także innymi osiągnięciami. Uczeń wziął bowiem udział w wielu konkursach, jak na przykład szkolny etap Konkursu Ortograficznego, konkurs ALBUS 2014 z języka angielskiego, szkolny konkurs międzyprzedmiotowy „Wiem Wszystko”, konkurs matematyczny „Kangur”.

Kacper ma na swoim koncie także jedną z głównych ról w przedstawieniu z okazji Święta Konstytucji 3-go Maja, udział w kółku języka angielskiego oraz kolejnym projekcie etwinning a także w projekcie z języka polskiego „Nagrywanie słuchowiska radiowego”.

Uczeń realizuje się także w sporcie. Zajął drugie miejsce w Turnieju Piłki Nożnej Tymbarku a także wystartował w Powiatowych Zawodach Lekkiej Atletyki.

W zespole klasowym pełni funkcję przewodniczącego. Jest uczniem lubianym zarówno przez rówieśników jak i przez nauczycieli, cechuje go wyjątkowa kultura osobista, empatia, chęć niesienia bezinteresownej pomocy innym. Kacper to bez wątpienia chłopiec, który poprzez swoją uczniowską postawę, podejście do obowiązków szkolnych a także chęć ciągłego rozwijania swoich zdolności w wielu obszarach zasłużył na miano wzorowego ucznia.                     

13) Jakub Jabłoński  to niezwykle inteligentny i wszechstronnie uzdolniony uczeń. W tym roku szkolnym ma na swoim koncie wiele osiągnięć, jednak na szczególne wyróżnienie zasługują jego wyniki w zawodach sportowych. Zajął bowiem pierwsze miejsce w Powiatowych Biegach Przełajowych, drugie miejsce w Turnieju Piłki Nożnej Tymbarku, trzecie miejsce w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej, dziewiąte miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych oraz drugie miejsce w Powiatowych Zawodach w Czwórboju Lekkoatletycznym.

Poza rewelacyjnymi osiągnięciami sportowymi Jakub może pochwalić się także wysoką średnią ocen (4,64). W tym roku szkolnym wziął również udział w wielu konkursach: konkurs matematyczny „Kangur”, szkolny konkurs międzyprzemiotowy „Wiem wszystko”. Na szczególną uwagę zasługuje jego awans do gminnego etapu konkursu ortograficznego. 

Sport i nauka nie są jedynymi obszarami zainteresowań Kuby. Uczeń rozwijał bowiem swój talent aktorski poprzez udział w akademii z okazji Święta Konstytucji 3-go Maja, w której wcielił się w jedną z głównych ról, a także w projektach z języka angielskiego i języka polskiego.

W zespole klasowym Kuba jest lubiany i ceniony. Można na nim polegać. Jest uczniem niezwykle kreatywnym, dobrze zorganizowanym, samodzielnym, który potrafi w zaskakujący sposób podejść do wykonywanych przez niego zadań. Wszystkie te cechy zapewne sprawią, że ten chłopiec w przyszłości osiągnie jeszcze  bardzo wiele.               

14) Maciej Dębicki  to inteligentny i pomysłowy uczeń, który w tym roku szkolnym może pochwalić się wysoką średnią (4,73). Na szczególną uwagę jednak zasługują jego osiągnięcia sportowe. Maciek zajął pierwsze miejsce w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych, dziewiąte miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych oraz drugie miejsce w Turnieju Piłki Nożnej Tymbarku.

W ciągu roku wziął także udział w konkursie matematycznym „Kangur”, odkrył swój talent aktorski i wystąpił w filmach dotyczących uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, uczestniczył w projektach z języka polskiego i języka angielskiego. W wolnym czasie rozwijał także swoje umiejętności w zakresie informatyki. W drugim semestrze sumiennie i aktywnie uczestniczył w kółku informatycznym.

Maciek to niezwykle miły, serdeczny, kulturalny i pogodny chłopiec, który ma mnóstwo ciekawych pomysłów. Jest lubiany przez rówieśników, chętnie włącza się w życie klasy zawsze chętnie służy pomocą. Bez wątpienia można go nazwać wzorowym uczniem. 

15) Natalia Nadolna – średnia 5,66  zachowanie – wzorowe. Natalia jest bardzo zdolną, inteligentną i pracowitą uczennicą. Brała udział w wielu konkursach szkolnych i pozaszkolnych:

 • Przedmiotowy Konkurs Matematyczny,
 • Przedmiotowy Konkurs Przyrodniczy,
 • Konkurs Ekologiczny,
 • Ogólnopolski konkurs literacki o baśniach,
 • Ogólnopolski konkurs literacki na temat dowolny,
 • Konkurs matematyczny „Kangur”,
 • Konkurs „Wiem wszystko”,

Natalia ma również osiągnięcia sportowe:

– Im w Powiatowych Biegach Sztafetowych,

– Im w Powiatowym Turnieju Piłki Ręcznej „Szczypiorniak na Orliku”,

– IIIm Powiatowy Turniej Piłki Nożnej    

16) Paulina Kosikowska średnia 4,22 zachowanie – wzorowe. Paulina jest uzdolniona sportowo – szczególnie w biegach:

 • aktualny Mistrz Województwa w biegu na 600m
 • I m w Powiatowych Biegach Sztafetowych,
 • I m Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej „Szczypiorniak na Orliku”,
 • III m Powiatowy Turniej Piłki Nożnej                              

17) Weronika Fanselow  – uczennica klasy VIb, średnia ocen – 5,11 zachowanie – wzorowe. Uczennica przez cały rok szkolny reprezentowała szkołę w konkursach przedmiotowych oraz zawodach sportowych.

Szczególne osiągnięcia:

 • I miejsce – Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych
 • III miejsce – Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Dziewcząt
 • I miejsce – Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej – „Szczypiorniak na Orlikach”
 • III miejsce – Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w LA – sztafeta 4x100m.,

Weronika tańczy w zespole „Nowinka”, czynnie uczestniczy w zajęciach Szkolnego Koła Sportowego. W obecnym roku szkolnym brała udział w wielu konkursach przedmiotowych.

18) Karolina Gierczyńska  – uczennica klasy VIb, średnia ocen – 5,11 zachowanie – wzorowe. Karolina jest uczennicą bardzo pilną i systematyczną. Bardzo chętnie pomaga innym, stanowi wzór do naśladowania. Brała udział w licznych konkursach organizowanych w szkole. Należy do Związku Harcerstwa Polskiego oraz występuje  z zespołem tanecznym „Nowinka”.

19) Martyna Kąkol  – uczennica klasy VIb, średnia ocen – 5,44  zachowanie – wzorowe. Martyna brała udział w konkursach przedmiotowych organizowanych w szkole z j.polskiego, historii i matematyki. Jest uczennicą wykazującą się wysoką kulturą osobistą, chętnie pomaga słabszym i młodszym uczniom.            

20) Karolina Kolasińska  – uczennica klasy VIb, średnia ocen – 5,11 zachowanie wzorowe. Karolina uczęszcza systematycznie na zajęcia Szkolnego Koła Sportowego, Dzięki czemu osiąga wysokie wyniki na zawodach sportowych reprezentując naszą szkołę:

 • I miejsce – Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych
 • I miejsce – Mistrzostwa Powiatu w Czwórboju LA
 • III miejsce – Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Dziewcząt
 • I miejsce – Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej – „Szczypiorniak na Orlikach”
 • III miejsce – Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w LA – sztafeta 4x100m.
 • II miejsce – Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w LA – skok w dal

Uczennica brała udział również w konkursach literackich, chętnie podejmuje się powierzonych jej zadań. Tańczy w zespole „Nowinka”. 

21) Maciej Korczyński – uczeń klasy VI, średnia ocen – 5,11 zachowanie – bardzo dobre. Maciej reprezentował naszą szkołę w licznych zawodach sportowych. Największe osiągnięcia:

 • I miejsce – Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych
 • III miejsce – Powiatowy Turniej Piłki Nożnej
 • I miejsce – Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w LA- sztafeta 4×100,
 • Laureat Powiatowego Festiwalu Piosenki „PROARTE”.

Jest uczniem Szkoły Muzycznej w Międzyrzeczu, bierze udział w licznych festiwalach piosenki.           

22) Kamila Szewczyk  – uczennica klasy VIb, średnia ocen – 5,0 zachowanie – wzorowe. Kamila jest tancerką w zespole „Nowinka”, uczestniczy w zajęciach Szkolnego Koła Sportowego i reprezentuje szkołę w zawodach sportowych osiągając wysokie wyniki:

 • I miejsce – Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych
 • I miejsce – Mistrzostwa Powiatu w Czwórboju LA
 • III miejsce – Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Dziewcząt
 • I miejsce – Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej – „Szczypiorniak na Orlikach”
 • III miejsce – Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w LA – sztafeta 4x100m.

Przez cały rok brała udział również w licznych konkursach prowadzonych w naszej szkole z j.polskiego i matematyki.   

23) Michał Śmigiel  – uczeń klasy VIb, uzyskał najwyższą średnią w szkole – 5,78 zachowanie – wzorowe. Michał to uczeń, który uczestniczy w zajęciach Szkolnego Koła Sportowego i reprezentuje szkołę na zawodach sportowych oraz w konkursach przedmiotowych. Największe osiągnięcia:

 • Finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z przyrody,
 • Laureat Ogólnopolskiego Konkursu z języka niemieckiego „ALBUS”
 • I miejsce – Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych
 • III miejsce – Powiatowy Turniej Piłki Nożnej
 • I miejsce – Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w LA- sztafeta 4x100m

Uczeń chętnie i systematycznie bierze udział w różnorodnych konkursach przedmiotowych, awansował w konkursie recytatorskim na szczebel powiatowy, należy do ZHP. W roku szkolnym 2013/2014 uzyskał najwyższą średnią nauczania.              

24) Nikola Wąchalska  – uczennica klasy VIb, średnia ocen – 5,0  zachowanie – wzorowe. Należy do zespołu tanecznego „Nowinka”, bierze czynny udział w zajęciach SKS i reprezentuje szkołę na licznych zawodach sportowych:

 • I miejsce – Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych
 • I miejsce – Mistrzostwa Powiatu w Czwórboju LA
 • III miejsce – Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Dziewcząt
 • I miejsce – Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej – „Szczypiorniak na Orlikach”
 • III miejsce – Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w LA – bieg na 60m.

Nikola uczestniczyła w różnorodnych konkursach organizowanych w szkole z j.polskiego.

25) Paulina Pryszczewska jest uczennicą kl. II a Szkoły  Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi  im. Janusza Kusocińskiego w Przytocznej. Ta miła, koleżeńska, a jednocześnie skromna dziewczynka obdarzona jest wieloma talentami. Dzięki nim i swojej pracowitości została laureatką konkursu plastycznego przeprowadzonego przez Stowarzyszenie „L G D Działaj z nami” pt. „Najpiękniejszy projekt ze środków L G D w mojej gminie”. Uczestnikami konkursu były szkoły podstawowe i świetlice wiejskie z terenu 14 gmin stowarzyszenia (z wyłączeniem miasta Świebodzin).  Nadesłanych prac było 129 z 14 placówek z 9 gmin. Komisja nagrodziła 13 dzieci, wśród których znalazła się Paulinka. Wykonała ona pracę pt. „Dzieci na placu zabaw” ( opiekun – p. Elżbieta Kortyla), za którą  jako laureatka otrzymała  rower i kalendarz ścienny za swoją pracą plastyczną. Uczennica Paulina odkryła jeszcze swój drugi talent – piękną recytację. Brała bowiem udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Międzyrzeczu. Chociaż nie zajęła tam żadnego miejsca, to wierzymy, że w przyszłości na pewno jeszcze pokaże, na co ją stać!                                

26) Karolina Pietrzak w dniu 22 stycznia 2014 r. w restauracji Graffit w Świebodzinie odbyło się uroczyste  wręczenie nagród  VI edycji Konkursu Plastycznego pt. „Najpiękniejszy projekt ze środków LGD w mojej gminie”  organizowany  przez  Stowarzyszenie „LGD Działaj z Nami”, adresowany do uczniów Szkół Podstawowych i Świetlic Środowiskowych z terenu 14 gmin Stowarzyszenia (z wyłączeniem miasta Świebodzin). Nadesłanych prac plastycznych było 129 z 11 placówek z 9 gmin z obszaru 3 powiatów: międzyrzeckiego, strzelecko – drezdeneckiego, świebodzińskiego. W konkursie udział wzięły dzieci w przedziale wiekowym od 6-13 lat.

Po wnikliwej ocenie prac Komisja postanowiła nagrodzić 13 prac plastycznych ,w tym uczennicę Karolinę Pietrzak z klasy III b za pracę pt. „Bitwa Pomidorowa”, opiekun Wioletta Golec. Laureatkę spotkała bardzo miła niespodzianka. Oprócz otrzymanych kalendarzy  Stowarzyszenia na rok 2014, w których zamieszczona są nagrodzona praca,  uczennica wyjechała z główną nagrodą, jaką w tym roku był wspaniały rower.

Karolina jest wzorową uczennicą, na zajęciach bardzo  aktywna, pracuje samodzielnie, skupia uwagę  na wykonywanym ćwiczeniu. Łatwo nawiązuje kontakty z rówieśnikami, jest pogodna, uprzejma i koleżeńska.  Potrafi  przyjąć powierzone przez grupę zadanie i w miarę możliwości je wykonać. Potrafi się kulturalnie zachowywać zarówno na lekcjach, przerwach  w szkole  jak i na  wycieczkach. Zawsze gotowa do pomocy. Chętnie robi niespodzianki swoim rówieśnikom, czego dowodem była sytuacja, kiedy przyjechała do szkoły nagrodzonym rowerem i każdy mógł przejechać się wspaniałą nagrodą.               

27) Tytus Maciński jest uczniem klasy II „b”. Fenomenalnie recytuje wiersze. Dzięki systematycznej pracy, ogromnej wewnętrznej i zewnętrze motywacji do rozwoju, osiąga wysokie wyniki w nauce. Posiadane przez niego wiadomość z zakresu historii, biologii i geografii znacząco wykraczają poza ramy obowiązującej w klasach młodszych podstawy programowej. Tytus doskonale orientuje się na mapie świata, zna państwa, ich stolice, potrafi opowiedzieć o ciekawych miejscach, legendach z nimi związanymi oraz zabytkach znajdujących się na ich terytorium. Świat dinozaurów nie skrywa już przed nim żadnych tajemnic. W trakcie roku szkolnego brał udział w zajęciach matematyczno-przyrodniczych dla uczniów zdolnych w ramach projektu „Indywidualizacja nauczania w Szkołach Podstawowych w Gminie Przytoczna”. Dzięki ogromnemu wsparciu rodziców może rozwijać swoje szerokie zainteresowania – uczestniczyć w pozaszkolnych zajęciach z języka angielskiego, trenować karate, grę w piłkę nożną oraz rozwijać umiejętności pływackie. Tytus wielokrotnie reprezentował klasę, szkołę i gminę na konkursach, w zawodach sportowych uzyskując miejsca na podium.

Sukcesy ucznia w roku szkolnym 2013/2014:

 • Wyróżnienie na etapie powiatowym Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego,
 • III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U-10,
 • I miejsce w Mikołajkowych Zawodach Pływackich w kategorii chłopcy klasa II,
 • III miejsce w Mikołajkowych Zawodach Pływackich w kategorii chłopcy klasa III,
 • Zwycięzca Szkolnego Konkursu Ornitologicznego,
 • I m. w Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania,
 • II m. w Szkolnym Konkursie Ortograficznym,
 • III m. na  XIII Szkolnych Indywidualnych Biegach Przełajowych.

Wyżej wymienione informacje świadczą o tym, że Tytus jest chłopcem wszechstronnie uzdolnionym. Można mieć nadzieję, że z  biegiem lat będzie jeszcze bardziej rozszerzał przestrzeń swoich zainteresowań. Jego ambicja jest gwarantem osiągania przez ucznia dalszych sukcesów. 

                                   

GIMNAZJUM W PRZYTOCZNEJ

 1) Marta Zaborska  jest uczennicą klasy IIIb, średnia 5,29. Najwyższy wynik w egzaminie gimnazjalnym 2014 z j. polskiego 97%, z historii 85% i z języka angielskiego 98%. Laureatka Gminnego Konkursu Recytatorskiego  2014r.                               Uczestniczyła w projektach, programach edukacyjnych i akcjach charytatywnych, takich jak: „Żyj zdrowo. Jedz kolorowo”, WOŚP, Świąteczna Paczka, „Tuwim dzieciom”. Zaangażowana w życie szkoły i środowiska: Narodowe Czytanie – Fredro, Święto Patrona, widowisko plenerowe z okazji kanonizacji Jana Pawła II pt. „Przedrzeć się do wiary”, XXXI edycja stypendialna „Wspieramy Młode Talenty”. Wchodzi w skład pocztu sztandarowego, jest członkiem zarządu SU. Otrzymała stypendium za wyniki w nauce.

2) Sandra Ren uczennica kl. IIa , średnia 5,36

Finalistka konkursu dla uczniów gimnazjów woj. lubuskiego „Czytanie warte zachodu”, laureatka konkursu Fundacji Innowacyjnych Rozwiązań Społecznych i Terapeutycznych FIRS „Wyloguj się do życia”. Wiceprzewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, reprezentuje uczniów w ogólnopolskim projekcie Ministerstwa Edukacji Narodowej – „Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”. Organizatorka Dnia Talentów, współorganizatorka gminnych obchodów III Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Członek sztabu WOŚP. Inicjatorka wielu szkolnych akcji charytatywnych „Wkręć się w pomaganie”, „Świąteczna Paczka, „Pola Nadziei”, „Kartka urodzinowa dla Oliwii Gandeckiej”, była członkiem drużyny, która zajęła II miejsce w Gimnazjadzie „Święto Podgrzybka 2013”.

 • Mistrzyni Powiatu w Piłce Nożnej Dziewcząt,
 • Mistrzyni Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt,
 • Mistrzyni Powiatu w rzucie oszczepem, Mistrzyni Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych,
 • Jest dwukrotną stypendystką Lubuskiego Stowarzyszenia Pomocy szkole „Wspieramy Młode Talenty”. Otrzymała stypendium za wyniki w nauce.

3) Pamela Martyniuk jest uczennicą klasy IIIb, średnia 4,5

– Mistrzyni Powiatu w biegu na 400m,

– Wicemistrzyni Powiatu w biegu na 100m,

– Mistrz Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych

– Zdobyła tytuł Finalistki (II miejsce) VII edycji woj. konkursu na projekt edukacyjny realizujący ogólnopolski program „Trzymaj Formę”.

W grze ekonomicznej SGB „Fair Play Bank Geneza” jej drużyna zajęła I miejsce w rejonie (31m. w kraju na 2843 drużyny). Brała udział w projektach i programach edukacyjnych, jak np. „Na Własne Konto”, „Żyj zdrowo. Jedz kolorowo”.

4) Kacper Jarosz uczeń klasy IIIb, średnia 4,44. Najwyższy wynik z egzaminu gimnazjalnego z matematyki 86%,

 • Wicemistrz Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców,
 • Brał udział w projektach i programach edukacyjnych np. „Na Własne Konto”.
 • W grze ekonomicznej SGB „Fair Play Bank Geneza” jego drużyna zajęła I miejsce    w rejonie (31m. w kraju na 2843 drużyny).
 • Kacper zajął II miejsce  w Rejonowej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia.

5) Patrycja Krutak jest uczennicą klasy IIa, średnia 4,57. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Reprezentuje uczniów w ogólnopolskim projekcie Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkołą Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”. W roku szkolnym 2013/2014 wpółorganizatorka gminnych obchodów III Dnia Tabliczki Mnożenia. Laureatka konkursu Fundacji Innowacyjnych Rozwiązań Społecznych i Terapeutycznych  FIRST „Wyloguj się do życia”. Była członkiem drużyny, która zajęła II miejsce w Gimnazjadzie „Święto Podgrzybka 2013r. Jest inicjatorką akcji charytatywnych „Wkręć się w pomaganie”, „Świąteczna paczka”, „Pola Nadziei”, „Kartka urodzinowa  dla Oliwii Gandeckiej”.

 • Mistrzyni Powiatu w Piłce Nożnej Dziewcząt,
 • Mistrzyni Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt,
 • Wicemistrzyni Powiatu w rzucie oszczepem,
 • Mistrzyni Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych,
 • Stypendystka Lubuskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole „Wspieramy Młode Talenty”.
 • Członek sztabu WOŚP.

6) Angelika Gulareku – czennica klasy IIIb, średnia 4,61. Najwyższy wynik z egzaminu gimnazjalnego w szkole  z przedmiotów przyrodniczych 82% i drugi wynik z jęz. polskiego 91% .

– Zdobyła tytuł finalistki (II miejsce) VII edycji woj. konkursu na projekt edukacyjny realizujący ogólnopolski program „Trzymaj Formę”.

– Zajęła III miejsce w Rejonowej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia,

– III miejsce w Rejonowej Olimpiadzie Pierwszej Pomocy,

– Brała udział w projektach i programach edukacyjnych akcjach charytatywnych, takich jak „Żyj zdrowo. Jedz kolorowo”, WOŚP, Świąteczna Paczka, „Tuwim dzieciom”.

Angelika chętnie pomagała w organizacji programów artystycznych: Święto Patrona, widowisko plenerowe z okazji kanonizacji Jana Pawła II pt. „Przedrzeć się do wiary”, Dzień Języków Obcych, Szkolny Dzień Talentów, Szkolny Dzień Tabliczki Mnożenia.

7) Michał Derfert jest uczniem klasy IIIb,

– Wicemistrz Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców,

– Wicemistrz Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych,

– Chętnie bierze udział w projektach i programach edukacyjnych jak np. „Na Własne Konto”. W grze ekonomicznej SGB „Fair Play Bank Geneza” jego drużyna zajęła 1m. w rejonie (31m. w kraju na 2843 drużyny). Chorąży pocztu sztandarowego.

8) Alan Misiewicz jest uczniem kl. IIa. Laureat konkursu Fundacji Innowacyjnych Rozwiązań Społecznych i Terapeutycznych FIRST „Wyloguj się do życia”. Chętnie bierze udział w szkolnych akcjach charytatywnych : „Wkręć się w pomaganie”, „Świąteczna paczka”, „Pola Nadziei”, „Kartka urodzinowa dla Oliwii Gandeckiej”. W roku szkolnym 2013/2014 odniósł znaczące sukcesy sportowe:

– Mistrz Powiatu w LA –pchnięcie kulą,

– VII miejsce w Finale Wojewódzkim w LA –  – pchnięcie kulą.

9) Dominik Kolasiński jest uczniem kl. IIa. Brał aktywny udział w przedstawieniu z okazji kanonizacji Jana Pawła II „Przedrzeć się do wiary” Jest laureatem konkursu Fundacji Innowacyjnych Rozwiązań Społecznych i Terapeutycznych FIRST „Wyloguj się do życia”. Brał udział w szkolnych akcjach charytatywnych: „Wkręć się w pomaganie”,  „”Świąteczna Paczka”, „Pola Nadziei”, „Kartka urodzinowa dla Oliwii Gandeckiej”. Był wolontariuszem WOŚP. W roku szkolnym 2013/2014 odniósł znaczące sukcesy sportowe:

– Mistrz Powiatu w LA  w biegu na 300m,

– V miejsce w Finale Wojewódzkim w LA w biegu na 300m.

10) Patryk Dobkiewicz jest uczniem klasy IIa. Laureat konkursu Fundacji Innowacyjnych Rozwiązań Społecznych i Terapeutycznych FIRST „Wyloguj się do życia”. Był członkiem drużyny, która zajęła II miejsce w Gimnazjadzie „Święto Podgrzybka 2013” i II miejsce w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Brał udział w szkolnych akcjach charytatywnych: „Wkręć się w pomaganie”, „Świąteczna paczka”, „Pola Nadziei”, „Kartka urodzinowa dla Oliwii Gandeckiej”. Odniósł znaczące sukcesy sportowe:

– Wicemistrz Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców,

– Mistrz Powiatu w LA w biegu na 1000m,

– V miejsce w Finale Wojewódzkim w LA w Biegu na 1000m.