XVI POWIATOWY PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECIĘCEJ

image_pdfimage_print

12 kwietnia, dwudziestu młodych wykonawców z sześciu gmin powiatu międzyrzeckiego prezentowało swoje wokalne umiejętności.

 

12 kwietnia, dwudziestu młodych wykonawców z sześciu gmin powiatu międzyrzeckiego prezentowało swoje wokalne umiejętności podczas prezentacji powiatowych XVI  Lubuskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej PRO ARTE- 2015.

Gminny Ośrodek Kultury w Przytocznej już po raz 16 był organizatorem eliminacji powiatowych do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej, które odbyły się pod patronatem Starosty Powiatu Międzyrzeckiego i Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze. Jego uczestnikami są laureaci gminnych przeglądów piosenki.

LISTA  UCZESTNIKÓW

Kategoria I ( roczniki 2005 – 2008 i młodsze)

  1. Antonina Zamorska ,,Lekcja rysunku” – Międzyrzecz
  2. Roksana Szostak ,, Przedszkole drugi dom”, ,,Pac gruszka” – Skwierzyna
  3. Julia Nowacka ,, Najpiękniejsza w klasie” – Bledzew
  4. Hania Korczyńska ,, Okulary mam na nosie” – Przytoczna
  5. Kornelia Polechajło ,, Słodki strach” – Trzciel
  6. Kalina Tomysek ,, Cała doskonała” – Międzyrzecz
  7. Jasmina Grębosz ,, Zostań moją przyjaciółką” – Skwierzyna
  8. Aleksandra Kukla ,, Najlepsza koleżanka” – Bledzew
  9. Weronika Pluskota ,, Uśmiechy” – Trzciel
  10. Małgosia Ren ,, Bal moich lalek” – Przytoczna
  11. Hubert Szwagrzak ,, Okulary mam na nosie” – Międzyrzecz
  12. Lena Kaczorowska ,, Chcę do Bodzia” – Przytoczna
  13. Wiktoria Mikowska ,, Małe jest piękne” – Trzciel

 

Kategoria II ( roczniki 2002 – 2004)

  1. Julia Dajworska ,, Joszko Broda” – Międzyrzecz
  2. Olimpia Tuszyńska ,, Piosenka drewnianych lalek” – Skwierzyna
  3. Maja Nowak ,, Lady Miss” ,  – Pszczew
  4. Agata Śpiewak ,, Piosenka o muzyce” – Trzciel
  5. Ala Kaczorowska ,, Piosenka drewnianych lalek” – Przytoczna
  6. Weronika Kodrycka ,, Szklane domy” – Trzciel
  7. Marysia Skierś ,, Sercem patrz”- Przytoczna

Podczas niedzielnego koncertu rada artystyczna w składzie:

Wiktor Sędziński, Sławomir Filus i Joanna Kwapisz Barska

postanowiła przyznać cztery tytuły laureata , a otrzymali je:

Kategoria wiekowa I

Hania Korczyńska z Przytocznej

Kalina Tomysek z Międzyrzecz

Weronika Pluskota z Trzeciela

Małgosia Ren z Przytocznej

Kategoria wiekowa II

Julia Dajworska z Międzyrzecza

Agata Śpiewak z Trzciela

Wyróżnienia:

Antonina Zamorska z Międzyrzecza

Aleksandra Kukla z Bledzewa

Hubert Szwagrzak z Międzyrzecza

Weronika Kodrycka z Trzciela

Marysia Skierś z Przytocznej

Nominacje na  finału Lubuskiego Dziecięcego Festiwalu Piosenki przyznano:

Hania Korczyńska z Przytocznej

Kalina Tomysek z Międzyrzecz

Małgosia Ren z Przytocznej

Julia Dajworska z Międzyrzecza

W przerwie festiwalu podczas obrad jury można było podziwiać wspaniały koncert, który był podsumowaniem  dorobku  artystycznego  Gminnego Ośrodka Kultury w Przytocznej. Wystąpiły zespoły taneczne „Nowinka”  i  „T-Teens”  oraz rozśpiewany duet Bożena Borowiak i Amelia Opas.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!! 

Dziękujemy naszym hojnym sponsorom, dzięki którym uczestnicy i laureaci mogli otrzymać wspaniałe nagrody i upominki.

SPONSORZY 

Wójt Gminy Przytoczna – Bartłomiej Kucharyk

Starosta Powiatu Międzyrzeckiego – pan Grzegorz Gabryelski

Starostwo Powiatowe w Międzyrzeczu

Klub Radnych Forum Gminy Przytoczna

Konrad Golec – Przewodniczący Rady Gminy Przytoczna

Dominik Pacan, Marzena Winkowska – Pacan

Halina i Marek Żłobiccy

Firma Mib-Pol  Mariusz Szczęsny

Aneta i Krzysztof Marynowscy

Krzysztof Strug

Szczecińskie Kopalnie Surowców Mineralnych –Kopalnia Dębówko – Jacek Skocelas i Ernest Szajek

Marcin i Iwona Gibuła

Maciej Arabczyk