Z KULTURĄ ZA PAN BRAT

image_pdfimage_print

W ubiegły czwartek, 12 grudnia br.,  24-osobowa grupa Pań ze Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich z  Rokitna, miała niebywałą  okazję zasiąść w wygodnych fotelach poznańskiego Teatru Wielkiego.

 

,,Z KULTURĄ ZA PAN BRAT”

   ,,Z kulturą za pan brat” to hasło, które przyświecało Paniom z rokitniańskiego Stowarzyszenia, podczas wyjazdu integracyjnego do Poznaniu, w ramach realizacji zadania publicznego.

   W ubiegły czwartek, 12 grudnia br.,  24-osobowa grupa Pań ze Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich z  Rokitna, miała niebywałą  okazję, by choć na kilka godzin oderwać się od codziennych obowiązków, przedświątecznej krzątaniny i zasiąść w wygodnych fotelach poznańskiego Teatru Wielkiego. Nim jednak to nastąpiło, na godzinkę zatrzymaliśmy się w Tarnowie Podgórnym, by tu, w przytulnym klimacie restauracji Vectoria, podelektować  się specjałami wielkopolskiej kuchni. Profesjonalna i miła obsługa oraz  świąteczny nastrój, jaki panował w lokalu, sprzyjał  rozmowom i sprawił, że żal było opuszczać te gościnne progi .

   W murach teatru, przez ponad 2 godziny absorbowały nas piękne arie z opery Wolfganga Amadeusza Mozarta pt. ,,Wesele Figara”. Scenografia, akompaniament kilkunastoosobowej orkiestry i talent wokalny artystów wywarł na nas niesamowite wrażenia. Po ,,obowiązkowej” sesji zdjęciowej, udaliśmy się w drogę powrotną.

                                                                                              Koordynator przedsięwzięcia

                                                                                                   Danuta Szczyszyk