Z matematyką bez granic

image_pdfimage_print

15 marca 2012 roku w naszej szkole odbyła się XXI Edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Jego organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, a opiekunem Uniwersytet Toruński im. Mikołaja Kopernika. W konkursie uczestniczyło 13 uczniów naszej szkoły. 

15 marca 2012 roku w naszej szkole odbyła się XXI Edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Jego organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, a opiekunem Uniwersytet Toruński im. Mikołaja Kopernika. W konkursie uczestniczyło 13 uczniów naszej szkoły. W kategorii „Maluch” udział wzięło 7 uczniów z klas trzecich i czwartych, a w kategorii „Beniamin” 6 uczniów z klas piątych i szóstych. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w maju.

           Trzymamy kciuki za naszych uczniów.

           W piątek 16 marca 2012 roku klasy VIa i VIb brały udział w Międzynarodowym Konkursie„Matematyka bez Granic”. Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności zdobytych na zajęciach pozalekcyjnych, realizowanych w ramach Projektu „Wespół w zespół z Matematyką bez Granic”. Organizatorem konkursu jest Polskie Towarzystwo Matematyczne oraz Uniwersytet Zielonogórski.  Etap finałowy odbył się w tym samym dniu w 27 krajach świata.

         Uczniowie musieli w ciągu 50 minut rozwiązać 9 zadań, w tym jedno w języku obcym. Obie klasy wykonały wszystkie zadania.

         Z niecierpliwością czekamy na wyniki.