Z WIZYTĄ W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM I BOTANICZNYM W POZNANIU

image_pdfimage_print

Lekcja w terenie

16 maja 2016 roku zaplanowaliśmy lekcję biologii dla klas drugich w Poznaniu. Perspektywę spędzenia wspaniałego dnia wśród fauny i flory psuła nam deszczowa pogoda, która rano nie napawała nas optymizmem. Los jednak bywa łaskawy i po dojechaniu do ogrodu botanicznego z nieba sączyła się już tylko mżawka. Korony nagonasiennych lub okrytonasiennych drzew dawały nam schronienie oraz możliwość zatrzymania się i rozpoznawania gatunków roślin, rodzajów liści i ich nerwacji. Jeden z uczniów myślał, że nerwację pierzastą ma orzeł, po tych zajęciach na pewno nie popełni już takiej gafy.

Po zajęciach botanicznych ruszyliśmy do ogrodu zoologicznego, gdzie słoneczko wyglądało zza chmur, a niektóre zwierzęta – szczególnie lemury – witały nas głośnymi okrzykami. Dowiedzieliśmy się, które zwierzę ma największe serce, do jakiej rodziny należy marabut,  jakie imiona noszą niedźwiadki i słonie  oraz wiele innych ciekawostek.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w restauracji McDonald, gdzie uzupełniliśmy stracone kalorie. W Przytocznej byliśmy około godziny 19-stej.