Z ŻYCIA GIMNAZJUM

image_pdfimage_print

Akcja „Świąteczna Paczka”, Turniej Mikołajkowy, czy Noc Filmowa to tylko niektóre z grudniowych wydarzeń w Gimnazjum.

 

Gorące serca gimnazjalistów

17 grudnia 2012 roku pod choinką w Gimnazjum  można było znaleźć całkiem spore paczki z prezentami. Samorząd Uczniowski zorganizował akcję „Świąteczna paczka”.

Na uroczystym apelu pani Agnieszka Sęga, kierownik OPS w Przytocznej, odebrała od każdej klasy podarunek  i obiecała, że paczki trafią do najbardziej potrzebujących rodzin. Nauczyciele natomiast przekazali swoje upominki pani Henryce Żuk, przewodniczącej Klubu Seniora „Feniks”. Te paczki trafią do potrzebujących seniorów z naszej gminy.

Dziękujemy wszystkim – w tym rodzicom naszych uczniów – którzy przyczynili się do tego, aby na twarzach różnych ludzi zagościł uśmiech.

Turniej Mikołajkowy

8 grudnia w hali sportowej Gimnazjum w Przytocznej  odbył się Sołecki Turniej Piłki  Siatkowej organizowany przez Radę Sołecką  oraz nasze gimnazjum. W turnieju wzięło udział pięć trzyosobowych drużyn. I miejsce wywalczyła drużyna w składzie: Z.Klusek, A.Dymnicki i K.Golec. Gratulujemy!!!

Noc filmowa

14 grudnia odbyła się kolejna już noc filmowa w Gimnazjum. Tym razem jej uczestnikami byli uczniowie klas II. Impreza rozpoczęła się wyjściem w teren i wspólnymi podchodami:  drużyna dziewcząt i tatusiów kontra drużyna chłopców i mam. Wygrały dziewczęta!  Następnie rozpoczęło się wspólne oglądanie filmów przeplatane różnymi grami  sportowymi. Do rana nikt nie spał!

Zdrowy styl życia

7 grudnia br. drużyna naszych trzecioklasistów: Dawid Mielnik, Adrianna Woźna, Adrianna Piotrowska wzięła udział w konkursie rejonowym XXI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. 

Test obejmował  zagadnienia pierwszej pomocy, ekologii, promocji zdrowego stylu życia i historii Stowarzyszenia.

Adrianna Piotrowska zajęła III miejsce. Gratulujemy.

Wręczenie wyróżnień odbyło się 18.12.2012 r. w Urzędzie Miasta – Międzyrzecz. 

źródło: Gimnazjum w Przytocznej