ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 W SZKOLE PODSTAWOWEJ W PRZYTOCZNEJ

image_pdfimage_print

„Przyjdzie rozstań czas…”

Apel końcowy

Zakończenie roku szkolnego to uroczystość jedyna w swoim rodzaju. W budynku szkoły, na tarasie, na boiskach unosi się w powietrzu specyficzne napięcie i ogromna radość, bo upragnione wakacje już blisko. Nie brakuje też smutku i melancholii – to czas podsumowań, przecież kolejny rok za nami, a szóstoklasiści kończą ważny etap swojego życia.

Obecne są tego dnia jeszcze inne emocje. Na pewno jest podekscytowanie i niepewność, bo przecież nie wiemy, jakie niespodzianki przyniosą nam najbliższe dwa miesiące. Może gdzieś pojawiło się maleńkie uczucie zazdrości i obudziła się przysypiająca ambicja. Przecież tak wiele dziś było rozdawanych nagród, pochwał i gratulacji – warto osiągać coraz lepsze wyniki.

Zdaje się, że nad tymi wszystkimi uczuciami i emocjami górowała duma. Mówiła o niej Pani dyrektor, wymieniając niektóre tegoroczne sukcesy. Naszą postawę chwalił także ksiądz Proboszcz podczas tradycyjnej Mszy Świętej, podczas której przypominał, że wakacje nie oznaczają odpoczynku od służby Bogu i drugiemu człowiekowi.

Po Mszy Świętej poszliśmy do szkoły, gdzie w obecności zaproszonych gości i rodziców najlepsi uczniowie odebrali nagrody i wyróżnienia.

To już naprawdę koniec… A może nowy początek? Pozostaje życzyć udanych wakacji. Niech obfitują w wielkie radości i dadzą upragniony odpoczynek.