Zawody Sportowo-Pożarnicze w Goraju

image_pdfimage_print

W dniu 16 czerwca br. odbyły się w Goraju Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

W dniu 16 czerwca br. odbyły się w Goraju Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze.  Rozgrywki zostały otwarte przez najmłodszych adeptów OSP, którzy, miejmy nadzieję,  w przyszłości zasilą szeregi naszych jednostek. W zawodach  uczestniczyły jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy. Zawody zostały dofinansowane z budżetu gminy oraz w ramach działania 4.1/413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013 dla małych projektów, tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań Osi 3, ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej Osi (LGD Działaj z Nami). W ramach projektu doposażono dwie drużyny startujące w umundurowanie, a także zakupiono sprzęt (m.in. zbiornik wodny, węże).

Zawody rozegrano w konkurencjach: ćwiczenia bojowe i sztafeta pożarnicza. Klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco:

w kategorii męskie drużyny pożarnicze:

I miejsce OSP Goraj,

II miejsce OSP Przytoczna I,

III miejsce OSP Rokitno;

w kategorii kobiece drużyny pożarnicze

I miejsce OSP Goraj,

II miejsce OSP Przytoczna;

w kategorii MDP dziewcząt (12-15 lat):

I miejsce OSP Goraj;

w kategorii MDP chłopców (12-15 lat):

I miejsce OSP Przytoczna;

w kategorii MDP chłopców (15-18 lat):

I miejsce OSP Rokitno,

II miejsce OSP Goraj.

Gratulujemy i zapraszamy Państwa do obejrzenia fotorelacji z imprezy.