ZDOBIMY WIELKANOC – WARSZTATY ARTYSTYCZNE W ROKITNIE

image_pdfimage_print

,,Zdobimy Wielkanoc” to tytuł warsztatów rękodzieła,  jakie realizowało Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich z Rokitna.

 

   ,,Zdobimy Wielkanoc” to tytuł warsztatów rękodzieła,  jakie realizowało Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich z Rokitna. Przez trzy dni 2,3 i 7 kwietnia br., świetlica wiejska w Rokitnie zamieniła się w pracownię artystyczną. Cekiny, wstążki, bibuła dosłownie fruwały w powietrzu, by ,,wyczarować” z nich piękne świąteczne ozdoby.
   Pierwszy dzień upłynął na zapoznawaniu się z misterną techniką zdobienia tzw. decoupage. Jak na nowicjuszki, poszło nam całkiem nieźle, ponieważ ze zwykłych butelek i  dzbanuszków udało się nam stworzyć  niepowtarzalne ozdoby.
   W drugim dniu artystycznych zmagań, Panie wykazały się nadzwyczajną kreatywnością i pomysłowością. Zdobienie styropianowych jajek, za pomocą błyszczących cekinów i tasiemek, okazało się ogromną frajdą i sprawdzianem zręcznościowym.
   Przygotowanie świątecznego stroika było wyzwaniem ostatniego dnia warsztatów. Z przeróżnych elementów papierowych i plastikowych, przy własnej inwencji twórczej powstały małe cuda, które będą zdobić nasze mieszkania.
   Słowa wielkiego uznania i podziękowania składamy naszemu instruktorowi  –  Pani Agnieszce Urbaniak, za fachowe doradztwo, cierpliwość i wyrozumiałość. To prawdziwa pasjonatka w tworzeniu przeróżnych i prześlicznych ozdób.
   Ogromne podziękowania kierujemy  także do Pani Agnieszki Sęga – Kierownika OPS w Przytocznej, za bezinteresowną pomoc i osobiste zaangażowanie w powodzenie naszego przedsięwzięcia.
   Dziękujemy również Panu Piotrowi Jeske, który dzielnie asystował, uchwycił i utrwalił artystyczne zmagania  naszych Pań.
   Wielkie brawa dla Pań, które mimo przedświątecznego natłoku obowiązków znalazły czas i chęci, by się wspólnie ,,pobawić się w artystki”.

                                                                                                                                                                   Koordynator przedsięwzięcia
                                                                                                                                                                         Danuta Szczyszyk              

                                                                                                      

                                                                                                                                                                                  Foto.: Piotr Jeske