ŻEGNAMY SZÓSTOKLASISTÓW

image_pdfimage_print

Dom Kultury w Przytocznej otworzył nam swoje drzwi. To właśnie tam odbyło się pożegnanie najstarszych uczniów naszej szkoły.

 

   Dom Kultury w Przytocznej otworzył nam swoje drzwi. To właśnie tam odbyło się pożegnanie najstarszych uczniów naszej szkoły.

  W przemówieniu, które otwierało uroczystość, Pani dyrektor Brygida Konieczna podkreślała, że był to dla wszystkich dzisiejszych absolwentów bardzo owocny czas, w którym odnosili swoje pierwsze sukcesy, uczyli się przyjmować porażki, nawiązywali nowe przyjaźnie i zdobywali doświadczenie. Życzyła, by następne lata pozwoliły uczniom nadal rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

   Następnie szóstoklasiści tradycyjnie zatańczyli poloneza. Piękną choreografię ułożył Pan Paweł Dymel. Przy dźwiękach tej wzruszającej melodii w wielu oczach zakręciły się pierwsze łzy, które tego dnia jeszcze wiele razy płynęły.

   Później wręczono uczniom klas szóstych świadectwa i nagrody dla najlepszych uczniów. W sposób szczególny wyróżniono Natalię Nadolną, która uzyskała najwyższy wynik Sprawdzianu Szóstoklasisty – 36 punktów na 40 możliwych do zdobycia. Nagrodzono także Michała Śmigla, ponieważ uzyskał najwyższą średnią ocen wśród wszystkich uczniów szkoły – 5,7.

   Kolejnym punktem programu była oczywiście akademia, którą pod czujnym i bardzo uważnym okiem p. Doroty Kmieciak i p. Andrzeja Gnybka przygotowali szóstoklasiści. Podziękowali wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, wręczając różę i ordery za zaangażowanie i okazane wsparcie. Na koniec zaśpiewali o tym, jak wspaniale było w podstawówce i jak wiele obaw niesie ze sobą ten nowy, jeszcze nieznany, życiowy etap. Wykonanie utworu tak bardzo podobało się publiczności, że domagała się bisu!

   Następnie wręczono nagrody w konkursach, w których przez cały rok brali udział nasi uczniowie. Mogliśmy się przekonać, jak wiele zdobyli laurów i wyróżnień. Ambitnie i chętnie rywalizują z innymi, pokonując własne słabości i stawiając czoła wyzwaniom w konkursach przedmiotowych, muzycznych, plastycznych, językowych, literackich oraz w zawodach sportowych.

   Kochani Szóstoklasiści! Dziś wyruszacie w świat. Idźcie i zmieniajcie go na lepsze. Pamiętajcie o swojej podstawówce, która na pewno nie zapomni o Was. Bądźcie wierni  marzeniom i odważnie je realizujcie. Zostańcie w przyszłości… dobrymi ludźmi – to największy życiowy sukces.

Renata Pałka