ZESPÓŁ „NOWINKA” WCIĄŻ NA FALI SUKCESÓW

image_pdfimage_print

 

Zespół Taneczny „NOWINKA” po raz kolejny brał udział w Otwartym Pucharze Polski w Tańcu Nowoczesnym, który odbywał się w Inowrocławiu. Do zmagań tanecznych przystąpiły dwie najstarsze grupy Zespołu ze Skwierzyny i Przytocznej.

 

   Zespół Taneczny „NOWINKA” po raz kolejny brał udział w Otwartym Pucharze Polski w Tańcu Nowoczesnym, który odbywał się w Inowrocławiu. Do zmagań tanecznych przystąpiły dwie najstarsze grupy Zespołu ze Skwierzyny i Przytocznej. W jury zasiadły między innymi gwiazdy telewizyjne Piotr Galiński znany z programu Taniec z Gwiazdami oraz Mandaryna.

  Jak to bywa na tego typu turniejach tanecznych pierwszymi kategoriami są solówki i duety. Po wielu rundach eliminacyjnych okazało się, że w finale najstarszej kategorii tanecznej solo pow. lat 15 znalazło się aż 5 reprezentantek naszego Zespołu. Jury miało trudno orzech do zgryzienia ostatecznie przyznając: II miejsce Elwirze Mierzejewskiej, III miejsce przypadło Karolinie Zabrockiej, IVMałgorzacie Musiał, V miejsce zajęła Paula Sorokulska zaś VIIPaulinie Krzeszowskiej.

  Po zakończeniu tej rundy przystąpiono do oceny duetów w kilku kategoriach tanecznych i wiekowych. Tancerze i tancerki Zespołu „NOWINKA” uplasowali się również na wysokich miejscach. Aurelia Mierzejewska i Karolina Zabrocka zajęły II miejsce w kategorii dance. W modern IV miejsce zajęły Julia Brylska i Aurelia Mierzejewska, zaś V miejsce w najstarszej kategorii przypadło Elwirze Mierzejewskiej i Karolowi Frąckowiakowi.

  Kolejną kategorią były mini formacje. Tutaj również nasi reprezentanci nie mieli sobie równych. Choreografia  „The Mask” po sukcesie telewizyjnym w programie „GOT TO DANCE- TYLKO TANIEC” Telewizji Polsat, gdzie dziewczęta otrzymały najwyższą z ocen – 4 zielone gwiazdki i pochwały surowego jury (występ formacji można obejrzeć pod linkiem programu  http://www.ipla.tv/Got-to-dance-odcinek-4/vod-5671412) na Pucharze Polski w Inowrocławiu również nie zawiodła. Uzyskując najlepsze noty „NOWINKA” zajęła I miejsce.

 Radość była równie ogromna, gdy usłyszeliśmy, że kolejna choreografia  mini formacji FBI zajęła II miejsce.

  Ostatnią kategorią, do której przystąpiła grupa zespołu z Przytocznej była kategoria formacji. Był to ich pierwszy występ na tak dużej imprezie jaką jest Puchar Polski. Po raz pierwszy tancerze stanęli do rywalizacji z najlepszymi zespołami tanecznymi w Polsce. Dostając się do finału z układem choreograficznym „Kraina magii” ostatecznie zajęli 8 miejsce. Jest to niewątpliwie duży sukces grupy, która tańczy zaledwie 7 miesięcy. W swojej kategorii pokonali wiele zespołów, które mają na swoim koncie bardzo dużo sukcesów tanecznych.

Przemysław Uss