ZŁOTA NOWINKA NIE ZWALNIA TEMPA!

image_pdfimage_print

Zespół Taneczny „NOWINKA” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Przytocznej oraz Zespole Edukacyjnym w Skwierzynie brał udział w IV Ogólnopolskim Festiwalu Tańca odbywającym się w Sulechowie. 

W dniu 31 maja br. Zespół Taneczny „NOWINKA” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Przytocznej oraz Zespole Edukacyjnym w Skwierzynie brał udział w IV Ogólnopolskim Festiwalu Tańca odbywającym się w Sulechowie. Zespół zaprezentował na nim 8 choreografii.

Festiwal rozpoczął się o godz. 10:00 i był podzielony na dwa bloki taneczne. Grupy Zespołu „NOWINKA” przyporządkowane zostały do drugiej części przedsięwzięcia, która rozpoczynała się po godz. 14:00. Dzięki temu tancerze udali się na Festiwal po godz. 12:00 by dotrzeć na miejsce tuż przed wyznaczoną godziną z niewielkimi przygodami po drodze.

Zwarci i gotowi, najmłodsi i ich starsi koledzy i koleżanki z Zespołu zaprezentowali się w choreografiach przygotowanych przez ich Kierownika Artystycznego Zespołu- Manuelę Mamys. Jeden z układów tanecznych „Omen” miał swój sceniczny debiut, ponieważ po raz pierwszy był prezentowany przed  szeroką publiką oraz poddany pod ocenę bardzo wymagającemu jury. Również jeden z układów „Let’s Dance” grupy z Przytocznej zaprezentowany został w zmienionej wersji.

Po zaprezentowaniu 8 układów przez Zespół „NOWINKA” spośród wszystkich 80 prezentacji tanecznych biorących udział w Festiwalu nadszedł czas na ogłoszenie wyników.

Radość tancerzy była ogromna, gdyż wszystkie 8 zaprezentowanych choreografii zostało docenione przez jury i bardzo wysoko nagrodzone. „NOWINKA” zdobyła aż 6 pierwszych miejsc oraz 2 drugie miejsca. Poniżej rezultaty naszych tancerzy:

I miejsce- „OMEN”- Disco Show 16-21 lat- Skwierzyna

I miejsce- „LET’S DANCE”- Disco Show 12-15 lat- Przytoczna

I miejsce- „DISCO PARTY”- Disco Show 7-11 lat- Skwierzyna

I miejsce- „PODUSZKOWY SHOW”- Inscenizacja do 6 lat- Skwierzyna

I miejsce- „JEZIORO MARZEŃ”- Taniec współczesny 7-11 lat- Przytoczna

I miejsce- „BLASK MROKU”- Show Dance”- 16-21 lat- Skwierzyna

II miejsce- „STRZAŁA AMORA”- Taniec współczesny 12-15 lat- Przytoczna

II miejsce- „CZERWONY KAPTUREK”- Inscenizacja 7-11 lat- Przytoczna

Tancerze Zespołu „NOWINKA” w Przytocznej składają serdeczne podziękowania Wójtowi Gminy Panu Bartłomiejowi Kucharykowi za wsparcie jakie otrzymują mając nadzieję, że nagrody zdobywane na tego typu Festiwalach to największe podziękowanie za okazaną pomoc.

Mamy również nadzieję, że podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca- „Dance- Passion and Life”, który odbędzie się 8 czerwca w Przytocznej nasi podopieczni również nie zawiodą i zdobędą równie wysokie lokaty, gdzie zaprezentują łącznie 11 choreografii. Na Festiwalu swoje umiejętności przedstawi 1200 tancerzy w 101 prezentacjach tanecznych.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tego wspaniałego widowiska tanecznego.

 

Prezes Stowarzyszenia „NEW DANCE”

Przemysław Uss