Z ŻYCIA GIMNAZJUM

image_pdfimage_print

OMNIBUS 2013, GIMBAL, Festiwal Nauki – czerwcowe wydarzenia w gimnazjum.

 

OMNIBUS 2013

  20 czerwca 2013 roku, z inicjatywy nauczycieli Anny Powązka-Słońskiej, Agnieszki Środeckiej i Jolanty Koniecznej, w murach Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Przytocznej odbył się II Międzygimnazjalny Konkurs „OMNIBUS 2013” pod Patronatem Starosty Międzyrzeckiego. W konkursie udział wzięło 9 drużyn z czterech powiatów: międzychodzkiego, świebodzińskiego, sulęcińskiego i międzyrzeckiego. Punktualnie o godzinie 10.00 do dwugodzinnej „walki” przystąpiły trzyosobowe drużyny reprezentujące gimnazja:
– Gimnazjum w Bledzewie
– Gimnazjum Nr 2 w Międzychodzie
– Gimnazjum Nr 1 w Międzyrzeczu
– Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Przytocznej
– Samorządowe Gimnazjum w Łagowie
– Gimnazjum im. Władysława Jagiełły w Skwierzynie
– Publiczne Gimnazjum Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Świebodzinie
– Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulęcinie
– I Gimnazjum w Zbąszynku.
   Nad prawidłowym przebiegiem czuwała komisja w składzie: Mirosław Romanowski (przewodniczący), Henryka Żuk i Danuta Szczyszyk. Uczestnicy konkursu zmagali się z zadaniami z różnych dziedzin wiedzy (język polski, historia, matematyka, fizyka, chemia, biologia i geografia). Do pokonania mieli aż 11 „przeszkód”. Punktacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Najwięcej emocji, zarówno wśród uczniów jak i ich opiekunów, wzbudziło ostatnie zadanie, którego punktację ustalali sami startujący. Wygrali Ci, którzy nie bali się ryzyka i odważnie postawili swój „dorobek” punktowy. Zwycięzcami byli wszyscy. Najlepszymi jednak wśród najlepszych okazały się drużyny: Gimnazjum Nr 2 w Międzychodzie (Im.) – Tomasz Grzesiak, Aleksandra Otto, Jędrzej Sochacki, Gimnazjum Nr 1 w Międzyrzeczu (IIm.) – Iga Pawluczyk, Adam Wojciechowski, Dawid Lorenz i Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Przytocznej (IIIm.) – Aleksandra Kaszyńska, Paulina Bartkowiak, Ewa Golec.

  Nagrody ufundowali: Starosta Powiatu Międzyrzeckiego, Wójt Gminy Przytoczna, GBS w Międzyrzeczu, Rada Rodziców Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Przytocznej.

  Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspaniałą zabawę. Podążając za słowami naszego Patrona Jana Pawła II „Wymagajcie od siebie, nawet gdyby inni od Was nie wymagali”. Do zobaczenia za rok!

FESTIWAL NAUKI

„…Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga.

Łam, czego rozum nie złamie…”

               Adam Mickiewicz

  Dnia 24 czerwca 2013 roku uczniowie pierwszych klas wzięli udział w zajęciach z biologii, geografii i chemii.  Tego dnia uczniowie opuścili szkolne ławy, ponieważ zajęcia realizowane były w terenie. Wszystkie ich narządy zmysłów pracowały bardzo intensywnie: 

  • ćwiczyli z mapą w terenie,
  • rozpoznawali pospolite gatunki organizmów,
  • obserwowali nietypowe doświadczenia chemiczne.

Ponadto  uczestniczyli w prezentacji projektów edukacyjnych przygotowanych przez uczniów klas drugich: „ W jaki sposób plac zabaw może uczyć fizyki?” i „Kto mieszka w gminie Przytoczna”.

GIMBAL 2013

  21 czerwca 2013 roku klasy trzecie spotkały się, by mile zakończyć pewien etap swojego życia. Zabawa rozpoczęła się powitaniem Pani Dyrektor, po którym uczniowie zatańczyli uroczystego poloneza. Następnie trzecioklasiści pełni energii opanowali parkiet. Do szalonej zabawy przyłączyli się także nauczyciele i rodzice. Pomimo upałów i spływającego z czoła potu, każdy tańczył w rytm muzyki, którą puszczał DJ – nasz kolega Krzysztof. Ta impreza była bardzo udana, dlatego długo pozostanie w naszej pamięci! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

 źródło: Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Przytocznej