ŻYJ BEZPIECZNIE I ZDROWO

image_pdfimage_print

Na przestrzeni miesiąca kwietnia i maja realizowaliśmy w naszej szkole kilka zadań z zakresu profilaktyki. Do pomocy zaprosiliśmy wykwalifikowaną kadrę medyczną.

 

   Na przestrzeni miesiąca kwietnia i maja realizowaliśmy w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Kusocińskiego kilka zadań z zakresu profilaktyki. Do pomocy zaprosiliśmy wykwalifikowaną kadrę medyczną.

   Zajęcia dla dzieci ze świetlicy oraz zuchów i harcerzy z zakresu  pierwszej pomocy przeprowadził ratownik medyczny  pan Michał Mytych. Uczestnicy szkolenia uczyli się jak  wzywać pomoc i jak reagować w nagłych wypadkach.  Każde dziecko mogło w sposób praktyczny nauczyć się ratowania życia przy pomocy manekina Mini Anne.

    Kolejne działanie to coroczna akcja „ Dzień bez papierosa”. Tego dnia uczniowie wysłuchali prelekcji pielęgniarki szkolnej na temat szkodliwości palenia tytoniu i obejrzeli film edukacyjny „Koledzy”. Po takiej lekcji wszystkie dzieci zamiast nikotyny wolą witaminy i dlatego spotkanie zakończyło się owocową niespodzianką.

    W szkole odbyła się też akcja informacyjna dla rodziców na temat chorób przenoszonych przez wektory (odkleszczowe zapalenie mózgu, borelioza), dzięki udostępnionym materiałom rodzice zyskali dodatkowe informacje na temat  zapobiegania przenoszenia się tych chorób.

    Serdecznie dziękujemy panu Michałowi i pani Joli za szkolenie oraz pracownicom Państwowej Inspekcji Sanitarnej w  Międzyrzeczu za materiały informacyjne.

 

J. Kaczorowska

L. Krzysztof