ŻYJ ZDROWO, JEDZ KOLOROWO!

image_pdfimage_print

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu integracyjnym w Rokitnie. Tym razem tematem przewodnim było zdrowe odżywianie.

 

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu integracyjnym w Rokitnie. Tym razem tematem przewodnim było zdrowe odżywianie. Sześcioosobowa drużyna w składzie – Martyna, Nikola, Karolina, Kamila, Weronika i Julka miały okazję spróbować swoich sił jako kucharki. W czasie spotkania dziewczęta miały do wykonania wiele różnorodnych zadań. Zapoznały się z piramidą żywienia, poznały właściwości zdrowego odżywiania się, wykonały plakat, który przedstawiał talerz zdrowej żywności.

Drużyna wykazała się również umiejętnościami kulinarnymi, które zostały odkryte podczas wykonywania sałatki owocowej, za którą otrzymały książkę kucharską oraz przepiękne czerwone fartuszki. Każda uczestniczka otrzymała również certyfikat uczestnictwa w akcji – „Żyj zdrowo, jedz kolorowo”. Na zakończenie imprezy, aby nie wyjechać z pustymi brzuszkami i promować zdrowe odżywianie nasze uczennice udały się na poczęstunek i obiad.

Pamiętajmy, że to jak wyglądamy zależy od tego, co jemy. Więc urozmaicajmy swoje posiłki w warzywa i owoce, aby nasz talerz swoim wyglądem zachęcał do zdrowego żywienia.

źródło: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Przytocznej