PIERWSZY DZWONEK

image_pdfimage_print

Jeszcze dźwięczą w uszach fale, parzy w stopy gorący piasek, nogi pamiętają trudy górskich wędrówek, a już kartki kalendarza pokazują wyraźnie tę szczególną datę – 1 września.

Znajomy gwar roześmianych uczniów, dźwięki rozmów o wakacjach, śmiechy, zabawy. Szkolne podwórko znów przypomniało sobie dawne emocje. Rozpoczynamy nowy rok szkolny. To kolejne szanse, przygody, wyjątkowe zdarzenia, które warto zapamiętać.

Zanim jednak rozpoczęliśmy ten nowy rok, wyruszyliśmy do kościoła, by tam prosić Boga o pomoc w trudnościach, z którymi się zmierzymy i towarzyszenie w radościach, co staną się naszym udziałem.

Później uczniowie wraz z nauczycielami wrócili do szkoły. W czasie uroczystego apelu Pani dyrektor powitała wszystkich po wakacjach, przypomniała, że przed nami nie tylko czas zabawy, ale również wytężonej pracy i starań o jak najlepsze wyniki w nauce. Życzyła wszystkim wielu sukcesów i powodów do radości, wyraziła nadzieję, że za dziesięć miesięcy spotkamy się w równie pogodnych nastrojach.

Zaczynamy! Wszystko jeszcze przed nami. Nie zmarnujmy kolejnej szansy, by sprawić, żeby ten nowy rok szkolny był naprawdę wyjątkowy.

             /-/  Renata Pałka